Jakość obsługi PRM na lotnisku a wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Każda osoba niepełnosprawna, która planuje lot z Gdańska powinna mieć możliwość swobodnego poruszania się po terenie lotniska. Port lotniczy im. Lecha Wałęsy gwarantuje osobom niepełnosprawnym asystę PRM, czyli pomoc w postaci sprzętu i wyszkolonych w tym kierunku ludzi. Taką asystę można zamówić przez Internet, choć oczekiwanie na pomoc zarówno przy wylocie, jak i po przylocie na lotnisko nie powinno przekraczać określonego czasu.

Normy jakości obsługi PRM na lotnisku Gdańsk Lech Wałęsa Airport wskazują na zakres czynności, jakie ma podejmować wykwalifikowany personel, w celu zwiększenia komfortu poruszania się osób z obniżoną sprawnością ruchową. Dzięki profesjonalnej obsłudze osoba niepełnosprawna sprawnie dotrze z parkingu do holu, w którym odbywa się odprawa biletowo-bagażowa, a następnie dostanie się na pokład samolotu. Tak samo przejmowane są osoby przylatujące na lotnisko.

Niemal każda wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko oferuje dla osób, które mają obniżoną sprawność ruchową, auta wraz z kierowcą, co poprawia jakość transportu takich osób do miasta i z powrotem. Wiadomo, że korzystanie z komunikacji miejskiej jest sporym utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych, a wypożyczalnia samochodów Gdańsk może być lepszym rozwiązaniem niż przejazd małą, nieprzystosowaną taksówką.

Większość wypożyczalni samochodów Gdańsk lotnisko podstawia pojazdy dla klientów na parking lotniska, gdzie osoba niepełnosprawna dotrze wraz z agentem PRM, który pomoże jej się również do takiego auta zapakować. Dzięki temu w sposób komfortowy dostanie się do miejsca docelowego.