Garaż na miarę

Dużo ludzi budując przydomowy garaż myśli jedynie o tym, by zajął jak najmniej powierzchni zapominając kompletnie o fakcie, że już na fazie projektu opłaca się snuć plany przyszłościowo. Co bezsporne, w tym momencie większość domów jest budowanych za miastem, wobec czego, niedługo w rodzinie przydatne są dwa samochody. Kiedy w rodzinie są dwa samochody, przydaje się jest większy, dwustanowiskowy garaż. Choćby, jeżeli już na fazie rozplanowywania bądź budowy domu mamy jedno auto, za jakiś czas może zjawić się drugi wóz, a i tutaj czasu wolne położenie można poświęcić na role gospodarcze. Poza tym większy garaż ułatwi zachowanie auta w lepszej kondycji. Po pierwsze, jeżeli mamy więcej pola na manewrowanie, niebezpieczeństwo uszkodzenia lakieru jest znacznie mniejsze. Mało tegoż, łatwiej będzie auto posprzątać bądź przeprowadzić czynności konserwacyjne.

Uzupełniające położenie w garażu to nie tylko wolna przestrzeń do ruszania się, to też możliwość gospodarowania należytego zaplecza - pola na przybory, środki syntetyczne i czystości. Przy tym dużo lepiej jest, jeżeli już tego typu domowy zakład mamy opcję urządzić w oddzielonym od garażu drzwiami pomieszczeniu.

O ile garaż pomaga jedynie, jako parking dla aut, nie opłaca się inwestować w jego ogrzewanie. W niższych temperaturach, samochód jest mniej narażony na korozję. Nieodzownie za to nie zapomnij o należytej oraz wydajnej wentylacji, która usunie z garażu spaliny oraz opary benzyny. Dobra wentylacja zapobiega prócz tegoż gromadzeniu się wilgoci. W garażu bez ocieplania wystarczy wentylacja naturalna, którą zagwarantują dwa otwory w przeciwległych murach na najbardziej różnorodnych wysokościach. O ile garaż jest ogrzewany, znacznie nie gorzej sprawi się wentylacja mechaniczna.